Uzman isim altın yatırımcılarını uyardı. ‘Alım için son fırsat’

Altın fiyatları ABD’de açıklanan verilerinin ardından hareketlendi. Ons altın 2320 dolar civarında seyrederken, gram altın fiyatı 2450 TL üzerinden işlem görüyor. Altın yatırımcıları canlı altın fiyatlarını yakın takibe aldı.

ALTIN ROTASI DEĞİŞTİ

Altın fiyatları haftanın son işlem gününde hareketlendi. ABD büyüme verisinin yüzde 1,4 seviyesine gelmesiyle yükselişini sürdüren ons altın kar satışı yiyerek rotasını değiştirdi. Gram altın fiyatı ise yatay seyrederek 2450 TL üzerinden işlem görmeye devam ediyor.

Para piyasaları uzmanı İslam Memiş, haziran ayının son günlerinde altın merkezli olarak piyasalar hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Memiş, ‘Son tren geldi, yolculuk başlasın!’ başlığını verdiği videosunda cebinde TL’si olup altın alıp almamakta kararsız olan vatandaşlara ‘ben olsam alıp pozisyonumu kapatırım’ yanıtını verdi. Memiş, söylediklerinin yatırım tavsiyesi olmadığını da belirtti.

Bu haftaki ons altın ve ons gümüşte düşüş beklentisi olduğunu hatırlatan Memiş, tahmin ettiği gibi düşüşlerin görüldüğünü, Ons altında 2280 doları takip edeceğini söylediğini belirterek, bu haftayı da altın yatırımcısının iyi değerlendirmesi gerektiğini hatırlattığını söyledi.

Altın ve gümüşte yükseliş yolculuğu olduğunu belirten Memiş, bu haftaki düşüşlerin yılın son düşüşleri olduğunu, bu haftanın iyi değerlendirilmesi gerektiğini, 2293 dolara kadar gerileyen ons altını gördüğümüzü, beklentisininhemen hemen gerçekleştiğini söyledi.

Memiş, “2300 doları yerleştikten sonra temmuzda yükseliş yolculuğu başlayacak. Ardından 2600 dolar ve 3000 dolara kapıların açıldığı bir yükseliş bekliyorum” ifadelerini kullandı.

Ons gümüşte de 28.80 dolar beklentisinin gerçekleştiğini vurgulayan Memiş, Şu anda gümüşün 28.85’te olduğunu, burada da dip seviyelerin görüldüğünü, ons gümüşte 37 dolar seviyelerini bekleyeceğimizi söyledi.

Gram altın yatırımcısına ons altını takip edin uyarışı yaptığını hatırlatan Memiş, Gram altının 2485 lira seviyesinde olduğunu, tekrar 2500 altına sarktığını söyledi.

Altın yatırımcısına seslenen Memiş, “Gram altın alır mıyım? Ben alırım. Aşağıda da 2470 lira gibi bir alanı var ama ben kendimi riske atmam. Yıl sonuna kadar sessizce bekleyen bir yatırımcı olurum ben pozisyon kapatıp” ifadelerini kullandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x