Yurt Dışı Yasağı Getirilen Eylül Öztürk, Yeni Açıklamalarda Bulundu ve Sosyal Medyadan Uzaklaşma Kararı Aldı

Dilan-Engin Polat çiftinin ve Bahar-Nihal Candan kardeşlerin tutuklanmasının ardından birçok fenomen inceleme altına alındı. Bu isimler arasında yer alan Eylül Öztürk, hakkında çıkan iddialarla ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Bu süreçte çok yıprandığını belirten Öztürk, bir süre buralardan uzaklaşmak istediğini de söyledi. ?

Dilan ve Engin Polat çifti, kara para aklama, vergi kaçırma gibi iddialardan tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Bu olaydan sonra gözler diğer fenomenlere çevrildi. Bu fenomenlerin başında ise Dilan Polat’a yakın isimler bulunuyordu.

Murat Ağırel, dün akşam X hesabında “Polat davasına” dahil olan kişiler hakkında “Yurtdışı yasağı” getirilen isimleri açıkladı?

Bu isimler arasında yer alanlardan biri de Eylül Öztürk idi. Yurtdışı yasağı getirilen Eylül Öztürk, Murat Ağırel’in bu haberini sosyal medya hesabından paylaşarak Amerika’da olduğunu hatırlattı.

Polat davasına dahil edilen Eylül Öztürk, sosyal medya hesabında “Benim en tahammül edemediğim şey adaletsizlik olmuştur ve şu an onunla sınanıyorum, elim ayağım titriyor” diyerek yeni açıklamalar yaptı.

Öztürk, “Bugünler geride kalacak. Ben bunu kendi adıma biliyorum ama ben bunu asla unutmayacağım. Soruşturmaysa soruşturma, ifadeyse ifade, burada verebiliyorsak verelim yoksa ilk uçakla atlayıp Türkiye’ye gelelim. Tek isteğimiz bu. Yeterki rahat bir nefes alalım” ifadelerini kullandı.

Eylül Öztürk açıklamasının devamında “Burada insanların bize karşı bakışları değişti. Çıkan haberlerin önünü alamıyorsun. İnsanların bakışları değişti.” ifadelerini kullanarak çok zor bir süreçten geçtiğini belirtti.

Öztürk, ne kadar zor bir süreçten geçtiğini belirtse de bu durumun onu sevindirdiğini de söyledi. Öztürk, insanların bunu “pişkinlik” olarak algıladığını, “yurtdışına kaçtı tabii sevinir” gibi yorumlar yaptığını vurguladı. Fakat Eylül Öztürk, sevinmesinin sebebini sonuca yaklaşıldığı ve bu sürecin biteceği için olduğunu söyledi.

Bu olaylardan dolayı ailesine ve çevresine karşı da çok zor durumda kaldığını belirten Eylül Öztürk, bu süreçte mesleğinin ve sosyal medyanın kendisini çok yıprattığını belirterek bir süreliğine buralardan uzaklaşmak istediğini açıkladı.

İşte Eylül Öztürk’ün takipçilerinden biraz uzaklaşmak için “müsade” istediği açıklaması?

Eylül Öztürk’ün açıklamalarını gören sosyal medya kullanıcılarından gelen tepkiler ise dikkat çekti.?

?

?

?

?

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir